Biografier

Karl Eirik Schjøtt-Pedersen


Født: 03.10.1959
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1981-85 1. suppleant Finnmark fylke Student Arbeiderpartiet
1985-89 4. representant Finnmark fylke Cand.mag Arbeiderpartiet
1989-93 3. representant Finnmark fylke Student Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Finnmark fylke Student Arbeiderpartiet
1997-01 1. representant Finnmark fylke Student Arbeiderpartiet
2001-05 1. representant Finnmark fylke Statsråd/cand.mag Arbeiderpartiet
2005-09 1. representant Finnmark fylke Cand.mag Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Fiskeridepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997
Statsråd Finansdepartementet 17.03.2000 - 18.10.2001
Stabssjef uten portefølje 21.10.2009 - 15.10.2013
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Statsministerens kontor 01.12.2006 - 20.10.2009