Biografier

Thomas von Westen Engelhart


Født: 06.10.1850
Død: 03.08.1905
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1886-88 3. representant Hedemarkens Amt Høiesteretsadvokat Venstre
1889-91 1. representant Hedemarkens Amt Høiesteretsadvokat Venstre
1892-94 1. representant Hedemarkens Amt Statsadvokat Venstre
1895-97 1. representant Hedemarkens Amt Statsadvokat Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Revisjonsdepartementet 28.11.1891 - 29.06.1892
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.07.1892 - 01.05.1893
Statsråd Indredepartementet 14.10.1895 - 31.07.1897
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.08.1897 - 16.02.1898