Biografier

Thorhild Widvey


Født: 09.01.1956
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1985-89 3. suppleant Rogaland fylke Idrettsleder HVPU-institusjon; Markedskonsulent Rica-hotellene i Haugesund; Prosjektleder Karmøy kommune Høyre
1989-93 6. representant Rogaland fylke Markedskonsulent Rica-hotellene i Haugesund Høyre
1993-97 9. representant Rogaland fylke Markedskonsulent Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Olje- og energidepartementet 18.06.2004 - 16.10.2005
Statsråd Kulturdepartementet 16.10.2013 - 06.06.2014
Statsråd Kulturdepartementet 06.06.2014 - 15.12.2015
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Fiskeridepartementet 14.06.2002 - 31.01.2003
Statssekretær Utenriksdepartementet 01.02.2003 - 17.06.2004