Biografier

Gunhild Elise Øyangen


Født: 31.10.1947
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 10. representant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker på farsgården Utnes i Agdenes Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker på farsgården Utnes i Agdenes Arbeiderpartiet
1997-01 1. representant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker på farsgården Utnes i Agdenes Arbeiderpartiet
2001-05 1. representant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker på farsgården Utnes i Agdenes Arbeiderpartiet
2017-21 3. suppleant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker på farsgården Utnes i Agdenes Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Landbruksdepartementet 09.05.1986 - 15.10.1989
Konstituert fiskeriminister Fiskeridepartementet 10.10.1989 - 15.10.1989
Statsråd Landbruksdepartementet 03.11.1990 - 24.10.1996