Biografier

Magnhild Meltveit Kleppa


Født: 12.11.1948
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 2. suppleant Rogaland fylke Lærer Hjelmeland skule; Rådgiver Senterpartiet
1993-97 2. representant Rogaland fylke Adjunkt Senterpartiet
1997-01 9. representant Rogaland fylke Adjunkt, stortingsrepresentant Senterpartiet
2001-05 11. representant Rogaland fylke Adjunkt Senterpartiet
2005-09 11. representant Rogaland fylke Adjunkt Senterpartiet
2009-13 10. representant Rogaland fylke Fylkesmann i Rogaland Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Sosialminister Sosial- og helsedepartementet 17.10.1997 - 16.03.2000
Statsråd Kommunal- og regionaldepartementet 21.09.2007 - 20.10.2009
Statsråd Samferdselsdepartementet 21.10.2009 - 18.06.2012