Biografier

Bent Høie


Født: 04.05.1971
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1993-97 3. suppleant Rogaland fylke Diverse jobber ved Sola Strand Hotell Høyre
1997-01 1. suppleant Rogaland fylke Diverse jobber ved Sola Strand Hotell Høyre
2001-05 1. representant Rogaland fylke Diverse jobber ved Sola Strand Hotell Høyre
2005-09 3. representant Rogaland fylke Diverse jobber ved Sola Strand Hotell Høyre
2009-13 3. representant Rogaland fylke Diverse jobber ved Sola Strand Hotell Høyre
2013-17 1. representant Rogaland fylke Diverse jobber ved Sola Strand Hotell Høyre
2017-21 1. representant Rogaland fylke Diverse jobber ved Sola Strand Hotell Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Helse- og omsorgsminister Helse- og omsorgsdepartementet 16.10.2013 - 17.01.2018
Statsråd Helse- og omsorgsdepartementet 17.01.2018 - 24.01.2020
Statsråd Helse- og omsorgsdepartementet 24.01.2020 - 28.09.2021