Biografier

Dagfinn Høybråten


Født: 02.12.1957
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2005-09 4. representant Rogaland fylke Partileder KrF/statsråd Kristelig Folkeparti
2009-13 6. representant Rogaland fylke Generalsekretær Nordisk ministerråd Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Helseminister Sosial- og helsedepartementet 17.10.1997 - 16.03.2000
Konstituert justisminister Justis- og politidepartementet 18.02.1999 - 14.03.1999
Helseminister Sosial- og helsedepartementet 19.10.2001 - 31.12.2001
Statsråd Helsedepartementet 01.01.2002 - 17.06.2004
Arbeids- og sosialminister Sosialdepartementet 18.06.2004 - 30.09.2004
Statsråd Arbeids- og sosialdepartementet 01.10.2004 - 16.10.2005
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Finans- og tolldepartementet 16.10.1989 - 02.11.1990