Biografier

Knut Arild Hareide


Født: 23.11.1972
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1997-01 5. suppleant Hordaland fylke Forretningsutvikler i Schibsted ASA; Trainee i Schibsted ASA Kristelig Folkeparti
2001-05 6. suppleant Hordaland fylke Forretningsutvikler i Schibsted ASA; Prosjektleder i Schibsted ASA Kristelig Folkeparti
2005-09 1. suppleant Hordaland fylke Organisasjonsdirektør i Schibsted ASA; Prosjektleder i Schibsted ASA Kristelig Folkeparti
2009-13 16. representant Akershus fylke Organisasjonsdirektør i Schibsted ASA Kristelig Folkeparti
2013-17 7. representant Hordaland fylke SIVØK Kristelig Folkeparti
2017-21 12. representant Hordaland fylke Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Miljøverndepartementet 18.06.2004 - 16.10.2005
Statsråd Samferdselsdepartementet 24.01.2020 - 27.10.2021
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Finansdepartementet 19.10.2001 - 04.08.2003