Biografier

Øyvind Håbrekke


Født: 20.12.1969
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1997-01 2. suppleant Sør-Trøndelag fylke Rådgiver, Norges Rederiforbund Kristelig Folkeparti
2001-05 3. suppleant Sør-Trøndelag fylke Rådgiver, Norges Rederiforbund Kristelig Folkeparti
2005-09 2. suppleant Sør-Trøndelag fylke Ass.dir., Energibedriftenes Landsforening; Prosjektleder, MARUT Kristelig Folkeparti
2009-13 10. representant Sør-Trøndelag fylke Ass.dir., Energibedriftenes Landsforening Kristelig Folkeparti
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Olje- og energidepartementet 27.01.2004 - 17.06.2004
Statssekretær Miljøverndepartementet 18.06.2004 - 16.10.2005