Biografier

Trygve Haugeland


Født: 18.03.1914
Død: 10.12.1998
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 2. suppleant Vest-Agder fylke Bonde i Lyngdal; Landbruksskolestyrer ved Lyngdal jordbruksskole Senterpartiet
1949-53 2. suppleant Vest-Agder fylke Bonde i Lyngdal; Landbruksskolestyrer ved Lyngdal jordbruksskole Senterpartiet
1957-61 4. representant Vest-Agder fylke Bonde i Lyngdal Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Miljøverndepartementet 18.10.1972 - 04.03.1973