Biografier

Henrik Asheim


Født: 21.08.1983
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2009-13 3. suppleant Akershus fylke leder Unge Høyre Høyre
2013-17 12. representant Akershus fylke Høyre
2017-21 10. representant Akershus fylke Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kunnskapsdepartementet 24.01.2020 - 11.05.2021
Bestyrende arbeids- og sosialminister Arbeids- og sosialdepartementet 01.10.2020 - 13.01.2021