Biografier

Hallvard Bakke


Født: 04.02.1943
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1969-73 3. suppleant Bergen Informasjonssekretær ved Den Nationale Scene; Økonomisjef ved Den Nationale Scene Arbeiderpartiet
1973-77 2. suppleant Hordaland fylke Økonomisjef ved Den Nationale Scene Arbeiderpartiet
1977-81 9. representant Hordaland fylke Økonomisjef Arbeiderpartiet
1981-85 5. representant Hordaland fylke Økonomisjef Arbeiderpartiet
1985-89 1. representant Hordaland fylke Økonomisjef Arbeiderpartiet
1989-93 1. representant Hordaland fylke Siviløkonom Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Hordaland fylke Siviløkonom Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Departementet for handel og skipsfart 15.01.1976 - 07.10.1979
Statsråd Kultur- og vitenskapsdepartementet 09.05.1986 - 15.10.1989