Biografier

Johan Jakob Jakobsen


Født: 15.04.1937
Død: 30.06.2018
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1969-73 1. suppleant Nord-Trøndelag fylke Avdelingsbestyrer Felleskjøpet i Namsos og A/L Namdal Kornsilo; Bonde, Namsos Senterpartiet
1973-77 4. representant Nord-Trøndelag fylke Bonde, Namsos Senterpartiet
1977-81 3. representant Nord-Trøndelag fylke Bonde, Namsos Senterpartiet
1981-85 2. representant Nord-Trøndelag fylke Bonde, Namsos Senterpartiet
1985-89 2. representant Nord-Trøndelag fylke Bonde, Namsos Senterpartiet
1989-93 2. representant Nord-Trøndelag fylke Bonde, Namsos Senterpartiet
1993-97 2. representant Nord-Trøndelag fylke Bonde, Namsos Senterpartiet
1997-01 2. representant Nord-Trøndelag fylke Konsulent for Phytochem Holding ASA Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Samferdselsdepartementet 08.06.1983 - 08.05.1986
Statsråd Kommunaldepartementet 16.10.1989 - 02.11.1990