Biografier

Arvid Helmer Johanson


Født: 03.02.1929
Død: 06.11.2013
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1953-57 1. suppleant Østfold fylke Journalist i Halden Arbeiderblad Arbeiderpartiet
1957-61 7. representant Østfold fylke Journalist i Halden Arbeiderblad Arbeiderpartiet
1961-65 1. suppleant Østfold fylke Journalist i Halden Arbeiderblad Arbeiderpartiet
1965-69 6. representant Østfold fylke Journalist i Halden Arbeiderblad Arbeiderpartiet
1969-73 2. representant Østfold fylke Journalist i Halden Arbeiderblad Arbeiderpartiet
1973-77 2. representant Østfold fylke Journalist i Halden Arbeiderblad Arbeiderpartiet
1977-81 2. representant Østfold fylke Journalist i Halden Arbeiderblad Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Olje- og energidepartementet 03.10.1980 - 03.02.1981
Statsråd Olje- og energidepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981