Biografier

Elisabeth Vik Aspaker


Født: 16.10.1962
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 2. suppleant Troms fylke Bistandspolitisk sekretær, Høyres Studieforbund; Lærer Seljestad ungdomsskole, Harstad Høyre
1997-01 1. suppleant Troms fylke Lærer Seljestad ungdomsskole, Harstad Høyre
2005-09 7. representant Troms fylke Politisk rådgiver, lærer Høyre
2009-13 4. representant Troms fylke lærer Høyre
2013-17 2. representant Troms fylke Fylkesmann i Troms Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Fiskeri- og kystdepartementet 16.10.2013 - 31.12.2013
Fiskeriminister Nærings- og fiskeridepartementet 01.01.2014 - 15.12.2015
EØS- og EU-minister Utenriksdepartementet 16.12.2015 - 20.12.2016
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Helsedepartementet 18.06.2004 - 30.09.2004
Statssekretær Helse- og omsorgsdepartementet 01.10.2004 - 30.09.2005