Biografier

Per Andreas Hildhe Kleppe


Født: 13.04.1923
Død: 11.03.2021
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1953-57 3. suppleant Oslo Sekretær i Forskningsrådenes fellesutvalg; Sekretær i Statistisk sentralbyrå Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Departementet for handel og skipsfart 17.03.1971 - 17.10.1972
Konstituert statsråd Departementet for industri og håndverk 24.09.1971 - 03.11.1971
Statsråd Finans- og tolldepartementet 16.10.1973 - 14.01.1976
Statsråd Finans- og tolldepartementet 15.01.1976 - 07.10.1979
Statsråd Planleggingssekretariatet 01.01.1980 - 03.02.1981
Statsråd Planleggingssekretariatet 04.02.1981 - 13.10.1981
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Finans- og tolldepartementet 25.02.1957 - 28.02.1962