Biografier

Åslaug Marie Haga


Født: 21.10.1959
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2001-05 14. representant Akershus fylke Internettrådgiver, IT-selskapet Framfab Senterpartiet
2005-09 16. representant Akershus fylke Prosjektleder Norsk Industri Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kulturdepartementet 08.10.1999 - 16.03.2000
Statsråd Kommunal- og regionaldepartementet 17.10.2005 - 20.09.2007
Statsråd Olje- og energidepartementet 21.09.2007 - 19.06.2008
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Utenriksdepartementet 17.10.1997 - 28.03.1999
Statssekretær Statsministerens kontor 29.03.1999 - 07.10.1999