Biografier

Nils Kristian Lysø


Født: 03.09.1905
Død: 07.07.1977
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1949-53 3. suppleant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker og fisker Arbeiderpartiet
1953-57 1. suppleant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker og fisker Arbeiderpartiet
1957-61 1. representant Sør-Trøndelag fylke Gårdbruker og fisker Arbeiderpartiet
1961-65 1. representant Sør-Trøndelag fylke Fylkesmann i Sør-Trøndelag; Gårdbruker og fisker Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Fiskeridepartementet 22.01.1955 - 27.08.1963