Biografier

Ole Myrvoll


Født: 18.05.1911
Død: 16.07.1988
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 1. suppleant Bergen Professor i teoretisk samfunnsøkonomi ved NHH Venstre
1969-73 1. suppleant Bergen Professor i teoretisk samfunnsøkonomi ved NHH Venstre
1969-73 1. suppleant Bergen Professor i teoretisk samfunnsøkonomi ved NHH Det Liberale Folkepartiet
1973-77 10. representant Hordaland fylke Professor i teoretisk samfunnsøkonomi ved NHH Det Liberale Folkepartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Lønns- og prisdepartementet 28.08.1963 - 24.09.1963
Statsråd Finans- og tolldepartementet 12.10.1965 - 16.03.1971