Biografier

Eleonore Bjartveit


Født: 11.07.1924
Død: 26.09.2002
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1981-85 1. suppleant Oslo Medisinsk kyndig medlem av Trygderetten Kristelig Folkeparti
1985-89 1. suppleant Oslo Lege Kristelig Folkeparti
1989-93 16. representant Oslo Statsråd Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kultur- og vitenskapsdepartementet 16.10.1989 - 31.12.1989
Statsråd Kirke- og kulturdepartementet 01.01.1990 - 02.11.1990