Biografier

Sissel Rønbeck


Født: 24.05.1950
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1977-81 1. suppleant Oslo Engasjement som konsulent for Regjeringens ungdomsutvalg Arbeiderpartiet
1981-85 10. representant Oslo Politiker Arbeiderpartiet
1985-89 9. representant Oslo Politiker Arbeiderpartiet
1989-93 8. representant Oslo Assisterende direktør hos Riksantikvaren Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forbruker- og administrasjonsdepartementet 08.10.1979 - 03.02.1981
Statsråd Forbruker- og administrasjonsdepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981
Statsråd Miljøverndepartementet 09.05.1986 - 15.10.1989
Statsråd Samferdselsdepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997