Biografier

Jan Peder Syse


Født: 25.11.1930
Død: 17.09.1997
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 4. suppleant Oslo Avdelingssjef i Wilh. Wilhelmsen; Underdirektør i Handelsdepartementet Høyre
1969-73 1. suppleant Oslo Assisterende direktør og advokat hos Wilh. Wilhelmsen; Underdirektør i Handelsdepartementet Høyre
1973-77 14. representant Oslo Ansvarlig redaktør for Wilh. Wilhelmsens informasjonsorgan Skib-rederi; Assisterende direktør og advokat hos Wilh. Wilhelmsen Høyre
1977-81 6. representant Oslo Ansvarlig redaktør for Wilh. Wilhelmsens informasjonsorgan Skib-rederi Høyre
1981-85 5. representant Oslo Ass.dir Høyre
1985-89 5. representant Oslo Ass.dir., advokat Høyre
1989-93 1. representant Oslo Statsminister Høyre
1993-97 2. representant Oslo Advokat Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Industridepartementet 16.09.1983 - 03.10.1985
Statsminister Statsministerens kontor 16.10.1989 - 02.11.1990
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Justis- og politidepartementet 01.11.1970 - 16.03.1971