Biografier

Egil Aarvik


Født: 12.12.1912
Død: 19.07.1990
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 1. suppleant Oslo Redaktør av Folkets Framtid Kristelig Folkeparti
1961-65 13. representant Oslo Redaktør av Folkets Framtid Kristelig Folkeparti
1969-73 8. representant Oslo Redaktør Kristelig Folkeparti
1973-77 8. representant Akershus fylke Konsulent og personalsjef i Kirkens Nødhjelp Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Sosialdepartementet 12.10.1965 - 16.03.1971