Biografier

Gunnar Fredrik Hellesen


Født: 23.02.1913
Død: 07.07.2005
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 1. suppleant Rogaland fylke Akkvisisjonssjef i A/S Haugesund Sjøforsikringsselskap; Soussjef i A/S Haugesund Sjøforsikringsselskap Høyre
1961-65 8. representant Rogaland fylke Soussjef i A/S Haugesund Sjøforsikringsselskap Høyre
1965-69 2. representant Rogaland fylke Fylkesmann i Rogaland; Soussjef i A/S Haugesund Sjøforsikringsselskap Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forsvarsdepartementet 05.06.1970 - 16.03.1971