Biografier

Olaf Erling Kortner


Født: 10.05.1920
Død: 26.01.1998
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 1. suppleant Oslo Lektor ved Berg skole, Oslo Venstre
1969-73 1. suppleant Oslo Fylkesskolesjef i Akershus; Lektor ved Berg skole, Oslo Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 28.08.1963 - 24.09.1963