Biografier

John Daniel Lyng


Født: 22.08.1905
Død: 18.01.1978
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 2. representant Trondhjem og Levanger Byrettsdommer i Trondheim; Høyesterettsadvokat; Konstituert statsadvokat i landssviksaker Høyre
1949-53 2. representant Trondhjem og Levanger Byrettsdommer i Trondheim; Lagmann i Agder Høyre
1957-61 5. representant Akershus fylke Lagmann i Agder Høyre
1961-65 2. representant Akershus fylke Fylkesmann i Oslo og Akershus; Lagmann i Agder Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsminister Statsministerens kontor 28.08.1963 - 24.09.1963
Utenriksminister Utenriksdepartementet 12.10.1965 - 21.05.1970